Jeśli zdecydowałeś się na budowanie relacji, dotarłeś do pewnych tarć i jeśli nie zrezygnowałeś z drugiej osoby mam dla Ciebie pewne terapeutyczne narzędzie, które może pomóc lepiej zrozumieć drugą osobę ale zanim do niego przejdę chwila wstępu.
Za każdym razem jak mówimy, że ktoś jest dziwny to nie kumamy “odmienności” drugiej strony.
W takiej sytuacji powoli może się wkradać ignorancja co przyszłościowo doprowadzi do czegoś niedobrego.
Kobieta i facet różnią się pod wieloma względami.
Jedną z bardzo ważnych rzeczy jest zauważenie, że kobieta i facet mają inną psychikę, czyli np. to samo zachowanie wywoła całkiem inne odczucia u obu płci albo będzie całkiem inaczej interpretowane.
Uważam, że kobiety chciałyby żeby faceci randkowali jak kobiety i na odwrót. Przykładowo facet liczy że laska wskoczy mu od razu do łóżka tak jak w pornosie i nie dostrzeże, że pewien nastrój buduje się z czasem.
Czasami można spotkać się, z takim zdaniem – “faceci w XXI wieku są dziwni” albo “z kobietami jest coś nie tak” i właśnie to jest ta ignorancja, o której mówiłem na początku.
Świat kobiet został ukształtowany przez facetów i tak samo na odwrót.
Pretensję możemy mieć do NAS samych i zadać sobie pytanie jakim jest mężczyzną albo kobietą.
Jeśli nie czytałeś żadnej dobrej książki na temat płci przeciwnej radzę przewertować bo unikniesz masy rozczarowań.
Warto zwróć uwagę na chociażby całkiem inną gospodarkę hormonalną.
Każde zachowanie, które możemy zaobserwować powstało kiedyś w przeszłości danego człowieka.
Na sam początek zamiast okazać pierwszą reakcję jaką jest złość, która do niczego dobrego nie prowadzi warto okazać komuś zrozumienie, uspokoić się.
Zachowania, które obserwujemy u ludzi, tego że jedni dbają o siebie, inni zadowalają innych, inni są chamscy to wszystko było sposobem na przejście pewnego trudnego okresu w życiu, każdy z nas jest inny więc decyduje się na INNE “mechaniczne automatyczne zachowania” – czyli te niezrozumiałe dla Ciebie zachowania.
Warto wziąć sobie do serca następującą sentencję – “Instynkt przetrwania dalej w nas jest i bierze górę”.
Dlatego warto pogadać z taką osobą i przekazać co czujemy adekwatnie do sytuacji. Można po prostu powiedzieć, że wkurza nas czyjeś zachowanie (w ogóle uważam, że ludzie nie potrafią rozmawiać w dzisiejszych czasach – zakładają z góry że ktoś się domyśli). Często tylko samo otworzenie się na drugą osobę rozwiąże problem ale jeśli nie, możesz zadać następujące pytania:
– “Gdzie się tego nauczyłeś?”
– “Kto Ci tak robił?”
– “Przed czym się bronisz?/Przed czym uciekasz?”
– “U kogo to widziałeś?”
Miłego dnia
Maciek