Typy osób z jakimi możesz wchodzić w bliższe relacje…

“Typy” osób, które możesz stale szukać oraz wyjaśniający background psychologiczny.
1) Typ romantyka często starszy facet, który odnosi sukcesy, sprawia wrażenia rozpustnika. Stale goni za kobietami ale jest też romantykiem. Poświęca kobiecie 100% swojej uwagi. Po pewnym czasie kobitka stwierdza, że go uwiedzie i stanie się jego fantazją. Uważa, że będzie tą jedyną i usidli gościa, który do tej pory zachowywał się całkiem inaczej. Po jakimś czasie wychodzi, że obraz jego był jedynie fantazją a gość jest dość egocentryczny. Takie kobiety za młodu miały “specyficzną” relację z ojcem. Ojciec był bardziej zainteresowany córką niż żoną ze względu na atrakcyjność i młodość. Po pewnym czasie taka kobieta (za dziecka) uzależnia się od ciągłej uwagi i zaczyna odgrywać rolę taką jaką wymagał od niej ojciec. Takie kobiety odczuwają stale frustracje bo nie są w stanie osiągnąć tego czego chcą czyli 100% uwagi i stale za tym gonią ale uwaga jak natrafią na faceta, który dałby im 100% uwagi szybko się nudzą. Muszą być stale zalotne, inspirujące aby zapewnić sobie czyjąś uwagę. Rozwiązaniem tego typu jest zauważenie, że ojciec wcale nie był idealny. Nie poświęcał tyle uwagi a relacja z facetem jest odbiciem tej z dzieciństwa z ojcem.
2) Kobieta doskonała – facet po kilku spotkaniach wie, że kobieta jest spełnieniem wszystkich jego fantazji mimo że jej nie zna. Potrafi już sobie wyobrażać z nią przeróżne scenariusze. Takich facetów przyciągają kobiety narcystyczne, nieuchwytne, obiecujące “coś”. Taki stan rzeczy bardzo pobudza ich wyobraźnie, która jest dużo silniejsza niż rzeczywistość. Idealna ma być ta kolejna. Takim facetom w dzieciństwie matki nie poświęcały na tyle uwagi a nawet to one wymagały jej od nich. Nie potrafią wyrażać swoich potrzeb. Tacy faceci tłumią swoją “kobiecość” oraz swoje myśli, warto się na nie otworzyć co przełoży się na lepsze relacje.
3) Buntownik – nawiązywanie relacji z facetem, z którego nie będą zadowoleni rodzice ani znajomi. Kobieta taka miała silnego oraz patriarchalnego ojca, bywał bardzo krytyczny. Zawsze czegoś brakowało. Ten głos krytyka ciągle jej towarzyszy w dorosłym życiu. Ukrytym tłumionym pragnieniem jest bunt, który znajduje ujście w partnerze. Takie kobiety często kierują się samym wyglądem faceta, który przypomina buntownika a następnie przenoszą na niego swoje fantazje. W przypadku takiej osoby warto rozwijać swoją niezależność i buntowniczą stronę na własną rękę, warto zauważyć że jest to wewnętrzna niespełniona potrzeba. Tylko ta kobieta jest w stanie ją zapełnić. Warto czasami zrobić coś dla siebie wbrew opinii innych. Twoje potrzeby są równie ważne jak innych.
4) Kobieta “Bad Girl” często są to kobiety, do których ciągnie facetów sukcesu, wykształconych, z dobrze poukładanym życiem. Takie dziewczyny są przeciwieństwem ich samych. Często takie kobiety nie mają ogłady, są wulgarne, naładowana seksualną energią. Takich facetów podświadomie ciągnie do kobiet niedoskonałych, złych, mających trudny charakter. Facet dostrzega potrzebę ochrony . Po pewnym czasie jak się zbliża czuje, że to nie jest to czego się spodziewał. Faceci szukają w takich kobietach słabości i bezbronności a padają ich ofiarą nie doceniając ich siły. Tutaj również warto zauważyć, że chęć szukania takiej panienki to tłumione pragnienia. Taka osoba powinna zacząć stawiać sobie ryzykowne zadania, starać się rozwijać dziką stronę swojego charakteru.
5) Doskonały facet, mężczyzna inteligentny, stabilny, mocno stąpający po ziemi. Jest mega pewny siebie, roztacza aurę władzy. Może to być biznesmen, naukowiec, guru. Nie musi być atrakcyjny fizycznie. Kobietą daje poczucie wyższości i władzy nad innymi. Takie kobiety również odczuwają skutek negatywnych opinii jaką stale dostawały. Nie rozwinęły w sobie pewności siebie oraz siły przebicia i szukają tego na zewnątrz. Faceci wyczuwają jej niską samoocenę i uznają to coś za pociągającego. Mogą taką kobietę zdominować i kontrolować. Warto zauważyć, że kobieta taka nie jest bezwartościowa a jej niska samoocena wynika z ocen ludzi, którzy mogą się mylić i często się mylą 😉 To czego szuka powinna sama zacząć rozwijać w sobie. Warto zadać sobie pytanie czego się boję i jaki jest następny krok? Wcale nie jest gorsza od facetów, jest na równi z nimi.
6) Kobieta stworzona aby czcić taki typ relacji wywodzi się z dzieciństwa gdzie matka ubóstwiała swojego syna i poświęcała mu całą uwagę. Chłopiec taki dostaje 100% uwagi a ona będąc w roli matki jest wszechobecna, czuje się spełniona ale tak naprawdę pod pozorem matczyności taka kobieta spełnia swoje egoistyczne pragnienia ale skutki tego odczuwa się po kilku/ kilkunastu latach przez co trudno dotrzeć do źródła. Taki facet subtelnie będzie wpływał na kobiety aby ona go hołubiła, rozdmuchiwała jego ego. Po pewnym czasie kobieta odczuwa, że została wprowadzona w pewną rolę i zaczyna się irytować. Wybranko po pewnym czasie czuje, że nie jest w stanie spełnić oczekiwań i zaczyna się zmieniać. Facet ma pretensję, że ona nie jest taka jak na początku. Facet może zacząć sabotować związek lub uznać, że czas się wycofać. Taki rodzaj faceta powinien stać się bardziej niezależny, przestać stale się nad sobą użalać i narzekać. Warto zacząć dawać więcej od siebie i nie oczekiwać niczego w zamian a kobiety same podświadomie zaczną inwestować i dawać ukojenie w relacji.
Na sam koniec chcę dodać, że każdy z nas przeszedł “coś” w życiu. Przeczytane informacje mają służyć twojej nowej ścieżce i wolności jaką sam podejmiesz mimo przeciwności. Droga oskarżania nie prowadzi do zdrowych relacji ani uzdrowienia. Rodzice w większości przypadków byli nieświadomi.
Trzymam kciuki za Ciebie.
Moje opracowanie na podstawie Robert Greene “Prawa Ludzkiej Natury”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *